BLAKE LIVELY - BIOGRAPHY

17. září 2017 v 9:13 | © Kate | lively-reynolds-daily

Blake Lively [narozena jako Blake Ellender Brown, 25. srpna 1987] je americká herečka a fotomodelka. Je známá hlavně pro svojí roly Sereny van der Woodsen v seriálu stanice CW Gossip Girl [Super Drbna - 2007-2012]. Lively si také zahrála ve filmech jako The Sisterhood of the Traveling Pants [Sesterstvo putovních kalhot - 2005], Accepted [Bezva vejška - 2006], The Private Lives of Pippa Lee [Soukromé životy Pippy Lee - 2009], The Town [Město - 2010], Green Lantern [Green Lantern - 2011], Savages [Divoši - 2012], The Age of Adaline [Věčně mladá - 2015], The Shallows [Mělčiny - 2016] a nebo Café Society [Café Society - 2016]

Early Life

Lively se narodila 25. srpna 1987 v Tarzaně v Los Angeles. Je dcerou herce jménem Ernie Lively [rozeného Ernest Wilson Brown Jr.] a jeho manželky Elaine [rozené McAlpin], která pracuje jako lovec talentů. Byla pojmenována po bratrovi její babičky. Má bratra Erica, 2 nevlastní sestry Lori a Robyn a nevlastního bratra Jasona. Oba její rodiče a všichni její sourozenci pracojí nebo pracovali v zábavním průmyslu.
Během dětství Lively jí rodiče brali s sebou do hereckých tříd, které učili, protože jí nechěli nechat s chůvou. Lively říká, že sledování jejich rodičů jak učili v hereckých kurzech jí pomohlo se dozvědět různá "cvičení" a když zestarla tak získat důvěru. Zpočátku neměla vůbec zájem o herectví a chtěla jít studovat Stanford University. Během léta mezi juniorským a vyšším ročníkem střední školy požádal její bratr Eric svého agenta, aby jí během pár měsíců posílal různé konkurzy. Po těchto konkurzech byla obsazena jako Bridget do filmu Sesterstvo putovních kalhot. Lively natočila její scény během juniorským a vyšším ročníkem Burbank High Scool. Lively byla na Burbank prezidentkou třídy, roztleskávačka a člen mistrovského sboru.

Career

Lively začala se svojí hereckou kariérou, když jí bylo 10 let, když se objevila v roce 1998 ve filmu Sandman, který byl režírovaný jejím otcem. Popsala její roli jako "malou část"
Objevila se také ve filmu, který je adaptací stejnojmenné novely The Sisterhood of the Traveling Pants v roce 2005 jako Bridget, jedna z hlavních postav. Za tuto roli získala Lively nominaci v Teen Choice Awards v kategorii "Choice Movie Breakout - Female". V roce 2006 si Lively zahrála vedle Justina Longa v Accepted a zahrála si malou roli v hororu Simon Says. Zatímco Accepted nebyl moc dobře kritiky přijat, Lively za výkon v tom filmu získala "Breakthrough Award" od Hollywood Life. V roce 2007 si zahrála jednu ze dvou hlavních rolý v Elvis and Anabelle jako Anabelle, dívku, která trpí bulimií a doufá, že vyhraje soutěž krásy.
Lively si zahrála také v seriálu stanice The CW´s Gossip Girl, který byl zfilmován na základě stejnojmenné knížní série od Cecily von Ziegesar, který měl premiéru v září 2007. Hrála roli Sereny van der Woodsen do roku 2012, kdy seriál zkončil.Poprvé se objevila na obálce časopisu v říjnu 2007 v časopisu Cosmo Girl, kde diskutovala o času, který strávila na střední škole a o její kariéře před Gossip Girl. V roce 2008 si Lively zahrála opět Bridget v pokračovaní filmu The Sisterhood of the Traveling Pants 2. Stejně jako u prvního filmu byl její výkon přijat kritiky kladně. V roce 2009 se Lively objevila jako Gabrielle DiMarco v malé roli v romantické komedii New York, I Love You což je pokračování k filmu z roku 2006 Paris, je táime.
Jednou z nejvíce uznávaných rolí Lively je její role mladší verze hlavní postavy ve filmu The Private Lives of Pippa Lee. Paul Byrnes z Brisbane Time popsal Livelyn výkon ve filmu jako "senzační". V říjnu 2009 Lively začala natáčet scény pro svou roli Kristiny "Kris" Coughlin ve filmu The Town podle románu Chucka Hogana Prince of Thieves. Film, který režíroval a zároveň si v něm také zahrál Ben Affleck, měl premiéru ve Spojených státech dne 17. září 2010. Lively si také zahrála Carol Ferris v Green Lantern, který byl vypuštěn v červnu 2011. Lively se v prosinci 2010 objevila v hudebním videu Lonely Island "I Just Had Sex" spolu s Jessicou Albou.
V roce 2011 byla v časopise TIME uvedena jako jedna ze 100 nejvlivnějších lidí. AskMen.com ji navíc jmenovat nejžádanější ženou roku 2011 a časopis People jí jmenoval jedním z nejkrásnějších lidí v každém věku v roce 2012. V roce 2012 hrála v Oliver Stone´s Savages spolu s Taylorem Kitschem, Aaronem Johnsonem, Salmou Hayek, and Johnym Travoltou. Nahradila Jennifer Lawrence jako Ophelia, poté, co Jennifer získala roli v The Hunger Games. Filmový kritik společnosti HitFox Drew McWenny chválil výkon Lively, který popsal jako "smutný" a to protože hraje Ophelii jako takovou "zlomenou a potřebnou malou duši". Ve stejném roce se stala tváří nové vůně Gucci, Gucci Premiere. Objevila se v krátké reklamě kterou natočil Nicolas Winding Refn. V řijnu 2013 byla Lively jmenována novou tváří značky L´Oreal, pro kterou dělala Lively její první kampaň na makeup. V roce 2015 Lively hrála ve filmu The Age of Adeline. V roce 2016 si zahrála v horovém filmu The Shallows, který obdržel především pozitivní recenze a také ve filmu Café Society po boku Kristen Stewart.
V roce 2017 bylo oznámeno, že si zahraje ve filmové adaptaci románu Marka Burnella The Rhythm Section, který budou produkovat Barbara Broccoliová a Michael G. Wilson a režírovat ho bude Reeda Morana.

Personal Life

Lively se poznala s hercem Ryanem Reynoldsem na natáčení filmu Green Lantern v roce 2010. Začali spolu chodit v říjnu 2011. V červnu 2012 si koupili společný dům v Bedfordu v New Yorku. Vzali se 9. září 2012. Mají spolu dvě dcerky James Reynolds narozenou 16. prosince 2014 a Ines Reynolds narozenou 30. září 2016

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama